top of page
  • Writer's pictureSase The Netrunner

The International 2023 - н NA бүсийн сонгон шалгаруулалтанд өрсөлдөх багууд

Манай сайтын зүгээс The International 2023 тэмцээний талаар багц мэдээллийг цаг тухай бүрт нь хүргэхээр ажиллаж байгаа бөгөөд энэ удаад North America (NA) бүсийн сонгон шалгаруулалтын мэдээллээр үргэлжлүүлж байна.

Dota2
Regional Qualifiers

Valve Corp - с The International буюу Dota2 тоглоомын дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээнийг жил бүр сүр дуулиантай хийдэг билээ. Энэ жил тус тэмцээн нь АНУ - н Seattle хотод зохион байгуулагдхаар товлогдсон юм. Нийт 20 баг өрсөлдөх уг тэмцээнд DPC ( Dota2 Pro Circuit ) онооны дарааллаар 12 баг шууд уригдан оролцож байгаа бол үлдсэн 8 багийг бүс бүсийн сонгон шалгаруулалтаар тодруулах учиртай.


DPC-ийн сүүлийн улиралд оролцож чансааны эхний 12-т багтсан, The International 2023 тэмцээнд оролцох эрх авч чадаагүй, мөн үндсэн бүрэлдхүүнд 2 - оос илүү тоглогчийг солиогүй бүх багууд оролцох боломжтой.

Бүсийн сонгон шалгаруулалтын хуваарь:
  1. North America ( NA ) : 8-р сарын 17-21нд ( 1 баг )

  2. China ( CN ) : 8-р сарын 17-21нд ( 1 баг )

  3. South America ( SA ) : 8-р сарын 22-26 нд ( 2 баг )

  4. Eastern Europe ( EEU) : 8-р сарын 22-26 нд ( 1 баг )

  5. Southeast Asia ( SEA ) : 8-р сарын 27-31 нд ( 1 баг )

  6. Western Europe ( WEU ) : 8-р сарын 27-31 нд ( 2 баг )



North America ( NA ) бүс:

Сонгон шалгаруулалт Double elimination format буюу дээд доод хүснэгтийн форматаар үргэлжлэх бөгөөд бүх тоглолт Best of 3 ( түрүүлж 2 хожих ) зарчмаар тоглох бол Grand Finals - н тоглолт Best of 5 ( түрүүлж 3 хожих ) зарчмаар явагдаж түрүүлсэн баг The International 2023 тэмцээнд оролцох эрхийг авах юм.


The International 2023 NA Qualifiers Bracket
The International 2023 NA Qualifiers Bracket, Source: Diorite

Багуудын мэдээлэл:

Тус бүсээс шилдэг дараах шилдэг 13 баг цорын ганц эрхийн төлөө өрсөлдөнө.



 

1. nouns ( 464 DPC points )


1. K1

2. Gunnar

3. Moo

4. Lelis

5. Yamsun

C. Astini


 


2. felt ( 104 DPC points )



2. Kitzz

3. Fayde

4. solji;,

5. albinozebra1

C. Mamba~


 

3. Team DogChamp ( 100 DPC points )



1. dnm

2. red2

3. Speeed

4. MoOz

5. Bloody Nine


 

4. B8 ( 25 DPC points )



1. V-Tune

2. Dendi

3. StoneBank

4. CTOMAHEH1

5. Kidaro


 

5. Wildcard Gaming ( 5 DPC points )


1. Sammyboy

2. RCY

3. Sunlight

4. Taiga

5. Husky


 

6. Lucky Bird ( Division I - 7th )


1. Carjua

2. steel-

3. Blessed kid

4. Braxie-

5. Tokaya


 

7. Ravens ( Division II - 2nd )


1. SlaweE

2. lundd

3. Ducho

4. N1ne

5. CHAAANNN


 

8. Sand King Gomez ( Division I - 8th )


1. SwaleE

2. lundd

3. Ducho

4. N1ne

5. CHAAANNN



 

9. CDUB Esports ( Division II - 3rd )


1. Double King

2. Mark

3. isIA

4. Sanctified

5. Duster

 

10. The Cut ( Division II - 4th )


1. Scourge McDuck

2. Aeon

3. Ade

4. bgod

5. hig shaggy

 

11. American goons ( Division II - 5th )


1. boris

2. MTD

3. Lil_Nick

4. Giant

5. empyreaN

 

12. TiltedBoys ( Division II - 6th )


1. Ferte

2. ValOdbka

3. monkeys-forever

4. wakemeup

5. door

 

13. GRIN Esports ( Division II - 8th )


1. -SouL

2. rohofireflu

3. Moozy

4. Brightside

5. Salivating Salamander 37

 

All teams:

Dota2, Qualifiers
Dota2, NA Qualifier Teams, Source: Liquipedia



Дараах Poll - д өөрийн дэмжиж буй багийг сонгоорой!



Таний бодлоор ямар баг шалгарах вэ?

  • 1. nouns

  • 2. felt

  • 3. Team DogChamp

  • 4. B8





Нийтлэлийг: Sase The Netrunner


134 views0 comments

Recent Posts

bottom of page