top of page
  • Writer's pictureSase The Netrunner

The International 2023 - н Зүүн Европ бүсийн сонгон шалгаруулалтанд өрсөлдөх багуудын мэдээлэл (EEU)

Манай сайтын зүгээс The International 2023 тэмцээний талаар багц мэдээллийг цаг тухай бүрт нь хүргэхээр ажиллаж байгаа бөгөөд энэ удаад Eastern Europe (EEU) бүсийн сонгон шалгаруулалтын мэдээллээр үргэлжлүүлж байна.


Dota2, EEU Qualifiers
The International 2023 EEU Qualifiers Bracket

Valve Corp - с The International буюу Dota2 тоглоомын дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээнийг жил бүр сүр дуулиантай хийдэг билээ. Энэ жил тус тэмцээн нь АНУ - н Seattle хотод зохион байгуулагдхаар товлогдсон юм. Нийт 20 баг өрсөлдөх уг тэмцээнд DPC ( Dota2 Pro Circuit ) онооны дарааллаар 12 баг шууд уригдан оролцож байгаа бол үлдсэн 8 багийг бүс бүсийн сонгон шалгаруулалтаар тодруулах учиртай.


DPC-ийн сүүлийн улиралд оролцож чансааны эхний 12-т багтсан, The International 2023 тэмцээнд оролцох эрх авч чадаагүй, мөн үндсэн бүрэлдхүүнд 2 - оос илүү тоглогчийг солиогүй бүх багууд оролцох боломжтой.
Бүсийн сонгон шалгаруулалтын хуваарь:
  1. North America ( NA ) : 8-р сарын 17-21нд ( nouns )

  2. China ( CN ) : 8-р сарын 17-21нд ( Azure Ray )

  3. South America ( SA ) : 8-р сарын 22-26 нд ( 2 баг )

  4. Eastern Europe ( EEU) : 8-р сарын 22-26 нд ( 1 баг )

  5. Southeast Asia ( SEA ) : 8-р сарын 27-31 нд ( 1 баг )

  6. Western Europe ( WEU ) : 8-р сарын 27-31 нд ( 2 баг )

Eastern Europe (EEU) бүсээс оролцох багууд:

Сонгон шалгаруулалт Double elimination format буюу дээд доод хүснэгтийн форматаар үргэлжлэх бөгөөд бүх тоглолт Best of 3 ( түрүүлж 2 хожих ) зарчмаар тоглох бол Grand Finals - н тоглолт Best of 5 ( түрүүлж 3 хожих ) зарчмаар явагдаж түрүүлсэн баг The International 2023 тэмцээнд оролцох эрхийг авах юм.


Тус бүсээс шилдэг дараах шилдэг 12 баг 1ш эрхийн төлөө өрсөлдөнө.


Dota2 EEU Qualifier
Dota2, EEU Qualifier Teams, Source: Liquipedia

 

I. Virtus Pro ( 218 DPC points )


Dota2, Virtus Pro
Virtus Pro


4. sayuw

5. Fng

C. G


 

II. HYDRA ( 50 DPC points )


1. dream`

2. Worick

3. Cloud

4. Lil


 

III. One Move ( 35 DPC points )


5. Xakoda


 

IV. Natus Vincere ( Division II 1st )


3. Malik

4. Danial

5. Malady


 

V. Nemiga Gaming ( Division I 7th)


3. Vazya

5. RodjER


 

VI. Team Sexy ( Division II - 2nd )


1. 7jesu

3. Nefrit

4. 9Class

5. Hduo


 

VII. UALEIKUMNIHAO ( Division I - 8th )


1. Otaker

4. b1kA

5. Mary_y


 

VIII. Matreshka( Division II - 3rd )


1. Retsu

3. meLes

5. dark


 

IX. StoRm ( Division II - 4th )


1. k8t

4. OneJey

 

X. MoneyMakers ( Division II - 5th )


1. Lukas

2. Egor

3. bb3px

4. Bignum

5. Slayer

 

XI. NAVI Junior ( Division II - 7th )


3. pma

4. daze

5. Riddys


 

XII. SIBE Team ( Division II - 7th )


2. erase


 

Дараах Poll - д өөрийн дэмжиж буй багийг сонгоорой!



Таны бодлоор тус бүсээс ямар баг шалгарах вэ?

  • 1. Virtus.Pro

  • 2. HYDRA

  • 3. One Move

  • 4. Natus Vincere


Нийтлэлийг: Sase The Netrunner


171 views0 comments

Recent Posts

bottom of page