top of page
  • Writer's pictureSase The Netrunner

The International 2023 - н Баруун Европ бүсийн сонгон шалгаруулалтанд өрсөлдөж буй багуудын мэдээлэл

Манай сайтын зүгээс The International 2023 тэмцээний талаар багц мэдээллийг цаг тухай бүрт нь хүргэхээр ажиллаж байгаа бөгөөд энэ удаад Western Europe (WEU) бүсийн сонгон шалгаруулалтын мэдээллээр үргэлжлүүлж байна.


Valve Corp - с The International буюу Dota2 тоглоомын дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээнийг жил бүр сүр дуулиантай хийдэг билээ. Энэ жил тус тэмцээн нь АНУ - н Seattle хотод зохион байгуулагдхаар товлогдсон юм. Нийт 20 баг өрсөлдөх уг тэмцээнд DPC ( Dota2 Pro Circuit ) онооны дарааллаар 12 баг шууд уригдан оролцож байгаа бол үлдсэн 8 багийг бүс бүсийн сонгон шалгаруулалтаар тодруулах учиртай.


The International 2023 WEU Qualifiers Bracket
The International 2023 WEU Qualifiers Bracket
DPC-ийн сүүлийн улиралд оролцож чансааны эхний 12-т багтсан, The International 2023 тэмцээнд оролцох эрх авч чадаагүй, мөн үндсэн бүрэлдхүүнд 2 - оос илүү тоглогчийг солиогүй бүх багууд оролцох боломжтой.
Бүсийн сонгон шалгаруулалтын хуваарь:
  1. North America ( NA ) : 8-р сарын 17-21нд ( nouns )

  2. China ( CN ) : 8-р сарын 17-21нд ( Azure Ray )

  3. South America ( SA ) : 8-р сарын 22-26 нд ( Keyd Stars, Thunder Awaken )

  4. Eastern Europe ( EEU) : 8-р сарын 22-26 нд ( Virtus.Pro )

  5. Southeast Asia ( SEA ) : 8-р сарын 27-31 нд ( 1 баг )

  6. Western Europe ( WEU ) : 8-р сарын 27-31 нд ( 2 баг )

Western Europe (WEU) бүс:

Сонгон шалгаруулалт Double elimination format буюу дээд доод хүснэгтийн форматаар үргэлжлэх бөгөөд бүх тоглолт Best of 3 ( түрүүлж 2 хожих ) зарчмаар тоглох бол Upper Bracket Finals, Lower Bracket Finals - уудын ялагчид The International 2023 тэмцээнд оролцох эрхийг авах юм. Тус бүс нь бусад бүсүүдийг бодвол Tier1 баг олонтой нилээд чанга бүс гэдгээрээ дота сонирхогчдын дунд алдартай байдаг ба түүнийгээ дагаад өрсөлдөөн нь ч ширүүн байх нь гарцаагүй юм.

Багуудын мэдээлэл:

Тус бүсээс шилдэг дараах шилдэг 11 баг эрхийн төлөө өрсөлдөж байна.


Dota2, WEU Qualifier Teams, Source: Liquipedia
Dota2, WEU Qualifier Teams, Source: Liquipedia
 

I. Quest Esports ( 545 DPC points )


Quest Esports
Quest Esports

1. TA2000

2. No!ob

3. Tobi

4. OmaR

5. kaori

C. GuessWho


 

II. OG ( 290 DPC points )

OG
OG

1. Yuragi

2. bzm

3. DM

4. Ceb

5. Kitrak

C. Misha


 

III. Entity ( 208 DPC points )

Kataomi, Gabbi
Kataomi, Gabbi

1. watson

3. Gabbi


 

IV. Level UP ( Division II - 1st )


1. Daxak

5. MiLAN

C. Buktop


 

V. Luna Galaxy ( Division I - 7th ) - ex D1 Hustlers


1. Shad

 

VI. Nigma Galaxy ( Division II - 2nd )


Nigma Galaxy
Nigma Galaxy

1. Yuma

2. Mikey

4. GH

5. KuroKy

C. March


 

VII. Team Secret ( Division I - 8th )


Team Secret
Team Secret

2. Armel

3. Fbz

4. yamich

5. Puppey

C. Heen


 

VIII. KZ Team ( Division II - 3rd ) - ex Monaspa


1. Nande

2. W1sh-

4. dEsire


 

IX. Into The Breach ( Division II - 5th )


3. Xibbe

4. Merlin

 

X. Ancient Tribe ( Division II - 6th )


1. WoE

2. Mo13ei

4. Alex

 

XI. Alliance ( Division II - 7th )


2. ChYuan

3. s4

4. Pablo

 

Дараах Poll - д өөрийн дэмжиж буй багийг сонгоорой!


Таны бодлоор тус бүсээс ямар баг шалгарах вэ?

  • 1. Quest Esports

  • 2. OG

  • 3. Entity

  • 4. Level UP



| Нийтлэлийг: Sase The Netrunner |

104 views0 comments

Comments


Recent Posts

bottom of page