top of page
  • Writer's pictureSase The Netrunner

The International 2023 - н SEA бүсийн сонгон шалгаруулалтанд өрсөлдөж буй багуудын мэдээлэл

Манай сайтын зүгээс The International 2023 тэмцээний талаар багц мэдээллийг цаг тухай бүрт нь хүргэхээр ажиллаж байгаа бөгөөд энэ удаад Southeast Asia (SEA) бүсийн сонгон шалгаруулалтын мэдээллээр үргэлжлүүлж байна.

Dota2, SEA Qualifiers
The International 2023 SEA Qualifiers Bracket

Valve Corp - с The International буюу Dota2 тоглоомын дэлхийн аварга шалгаруулах тэмцээнийг жил бүр сүр дуулиантай хийдэг билээ. Энэ жил тус тэмцээн нь АНУ - н Seattle хотод зохион байгуулагдхаар товлогдсон юм. Нийт 20 баг өрсөлдөх уг тэмцээнд DPC ( Dota2 Pro Circuit ) онооны дарааллаар 12 баг шууд уригдан оролцож байгаа бол үлдсэн 8 багийг бүс бүсийн сонгон шалгаруулалтаар тодруулах учиртай.


DPC-ийн сүүлийн улиралд оролцож чансааны эхний 12-т багтсан, The International 2023 тэмцээнд оролцох эрх авч чадаагүй, мөн үндсэн бүрэлдхүүнд 2 - оос илүү тоглогчийг солиогүй бүх багууд оролцох боломжтой.
Бүсийн сонгон шалгаруулалтын хуваарь:
  1. North America ( NA ) : 8-р сарын 17-21нд ( nouns )

  2. China ( CN ) : 8-р сарын 17-21нд ( Azure Ray )

  3. South America ( SA ) : 8-р сарын 22-26 нд ( Keyd Stars, Thunder Awaken )

  4. Eastern Europe ( EEU) : 8-р сарын 22-26 нд ( Virtus.Pro )

  5. Southeast Asia ( SEA ) : 8-р сарын 27-31 нд ( 1 баг )

  6. Western Europe ( WEU ) : 8-р сарын 27-31 нд ( 2 баг )

Southeast Asia (SEA) бүсээс оролцох багууд:

Сонгон шалгаруулалт Double elimination format буюу дээд доод хүснэгтийн форматаар үргэлжлэх бөгөөд бүх тоглолт Best of 3 ( түрүүлж 2 хожих ) зарчмаар тоглох бол Grand Finals - н тоглолт Best of 5 ( түрүүлж 3 хожих ) зарчмаар явагдаж түрүүлсэн баг The International 2023 тэмцээнд оролцох эрхийг авах юм.


Тус бүсээс шилдэг дараах шилдэг 13 баг 1ш эрхийн төлөө өрсөлдөнө.


Dota2 SEA Qualifier
Dota2, SEA Qualifier Teams, Source: Liquipedia

 

I. Execration ( 592 DPC points )


Execration Dota2
Execration Dota2

1. Palos

2. Bob

3. Tino

4. Shanks

5. Abeng-

C. ??


 

II. Bleed Esports ( 500 DPC points )

Bleed Esports
Bleed Esports

1. JaCkky

2. Kordan

4. DJ

5. DuBu

C. MISERY


 

III. Blacklist International ( 360 DPC points )


Blacklist International
Blacklist International

1. Raven

2. Karl

3. kpii

4. TIMS

5. Kuku

C. 343

A.C. Xepher


 

IV. Team SMG ( 133 DPC Points )


1. MidOne

4. ah fu


 

V. Geek Fam ( 115 DPC Points )


Geek Fam Dota2
Geek Fam Dota2

1. Ulnit

2. Kokz

3. Force

4. NARMAN

5. skem


 

VI. Army Geniuses( 80 DPC Points )


2. Yowe

3. db-

4. Jhocam

5. Varizh


 

VII. BOOM Esports ( Division I - 8th )


2. Yopaj-

3. Ws

4. BoBoKa

5. xNova


 

VIII. Neon Esports ( Division II - 3rd )


Neon Esports
Neon Esports


2. Ken

C. ChuaN


 

IX. Made in Philippines ( Division I - 8th )


2. JG

3. Rupido

4. LuziFy

5. Teehee

 

X. Myth Avenue Gaming ( Division II - 4th )


3. Krish

5. ponlo

 

XI. SPAWN Team ( Division II - 6th )


1. 458

3. Red

4. dalul


 

XII. UD Vessuwan ( Division II - 7th )


1. KNP

3. BeeBie

5. LionaX


 

XIII. Vision ( Division II - 8th )


2. Nasjo

5. LOyd


 


Дараах Poll - д өөрийн дэмжиж буй багийг сонгоорой!


Аль баг TI - н эрхийг авах вэ?

  • 1. Execration

  • 2. Bleed Esports

  • 3. Blacklist International

  • 4. Team SMG

| Нийтлэлийг: Sase The Netrunner |

161 views0 comments

Recent Posts

bottom of page